eTwinning projekt "Zelene slikovnice"

U travnju je naša škola pokrenula eTwinning projekt pod nazivom "Zelene slikovnice" koji je ostvaren u suradnji s učenicima i učiteljima SŠ Sveti Mihalj iz austrijskog Gradišća.

Svrha projekta u potpunosti je ostvarena. Učenici su istražili ekološke probleme, surađivali, crtali logo projekta, izrađivali ekološke plakate, pisali fantastične priče s ekološkom temom, ilustrirali odabranu priču partnerske škole i izradili slikovnice. 

Kao krajnji rezultat ovog zanimljivog i dinamičnog projekta nastale su dvije digitalne knjige plakata i dvije slikovnice s pričama i ilustracijama naših i austrijskih učenika. Austrijska je priča prevedena na hrvatski jezik, a naša na njemački. Učenici su ilustrirali slikovnice partnerske škole pa su one rezultat suradnje i stvaralaštva obiju škola.

Logo projekta:  

Plakate i slikovnice austrijskih i naših učenika pogledajte na ovim poveznicama: 

Plakati OŠ Orehovica:
https://www.flipsnack.com/SenZaKer55/plakati-zelene-slikovnice.html 

Plakati SŠ Sveti Mihalj (Austrija):
https://read.bookcreator.com/bWnW2bGHZQf34IZAbVaJDbWH2A62/akisogihSVeVKY7EjYUzkg

Slikovnica (autor: Melani Požgaj, 7.b,  austrijske ilustracije): 
Das kleine Bäumchen Zvonko und der Großvater Karlo 

Slikovnica (austrijska priča, naše ilustracije): 
Slikovnica Mali junak