Predškolci kod vatrogasaca

Naši najmlađi, predškolske skupine "Žapci", "Pčelice" i "Leptirići" u srijedu 2. lipnja 2021. godine, u pratnji svojih odgajateljica Maje Slaviček, Monike Horvat i Sanje Međimurec, te pomagača, posjetili su Dobrovoljno vatrogasno društvo Orehovica.

Tamo ih je dočekao vatrogasac Goran Šestak koji im je objasnio da vatrogasce ne zovu samo u slučaju požara. Nabrojao je u kojim sve slučajevima mogu zvati vatrogasce u pomoć i s djecom ponovio na koje brojeve ih mogu nazvati. Odgovarajući na pitanja djece gospodin Šestak opisao je što sve čini punu vatrogasnu opremu i pokazao opremu koju oni imaju u svome Društvu.

Djeca su bila oduševljena isprobavajući vatrogasne kacige i razgledavajući vatrogasno vozilo te svime što se u njemu nalazi. Dobili su priliku i uz pomoć vatrogasne pumpe gađati metu. Za kraj su bili počašćeni sokovima, lizalicama i bombonima.

Odgojiteljice