Predškolci obilježili Svjetski dan osoba s Down sindromom

Predškolci su zajedno sa svojim odgojiteljicama obilježili Svjetski dan osoba sa Down sindromom.

Downov sindrom jedan je od najčešćih genetskih poremećaja. Prema nekim podacima jedno od 700 djece rađa se s tim sindromom. Prvi je put opisan 1866. godine kada je John Langdon Down, po kojem je sindrom imenovan, definirao simptome na svom djetetu. Poremećaj nastaje uslijed viška jednog kromosoma ili dijela kromosoma u jezgri. Na taj način željeli su pokazati podršku i želju da se osobe s Down sindromom što bolje i lakše integriraju u društvo.

odgojiteljice