Napomena
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/slike/arhiva/ogulin

Izlet u Ogulin (3. razredi)

U petak, 7. lipnja 2013. godine, učenici trećih razreda sa svojim učiteljima bili su na jednodnevnom izletu u Ogulin.

Po dolasku u Ogulin najprije smo razgledali grad u kojem je rođena Ivana Brlić Mažuranić. Kroz središte grada prostire se kanjon, gdje svoj tok završava rijeka Dobra. Rijeka ponire ispod kamenih i strmih litica u ogromnom otvoru nazvanom Đulin ponor. Između ostalog vidjeli smo i: Park kralja Tomislava, Crkvu sv. Križa… a posjetili smo i Frankopanski kaštel u kojem se nalazi Zavičajni muzej u dvorcu.
Nakon toga otišli smo autobusom do akumulacijskog jezera Sabljaci, koje je nastalo na toku rijeke Zagorske Mrežnice. Tamo smo se zabavili uz glazbene igre i natjecanja (gdje smo od ukupno 5 škola mi pobijedili), a polagali smo i vozačke dozvole za letenje na metli.
Iznad grada Ogulina prostire se planina Klek koja po svom izgledu podsjeća na usnulog diva.
Zadovoljni i sretni vratili smo se u Međimurje u ranim večernjim satima.
 
{gallery}slike/arhiva/ogulin{/gallery}