PLAN AKTIVNOSTI ZA SURADNIČKE ŠKOLE

PREDMET:PLAN AKTIVNOSTI ZA SURADNIČKE ŠKOLE

1. uvodno edukacijsko predavanje -Edukacija u 10 škola za školsko osoblje i zainteresirane roditelje

- udruga osigurava start paket alata za učenički rad – vrijednost 500 kn

- Majice, kape i platnene vrećice projekta (35 majica, 35 kapa i 35 vrećica za učenike koje sudjeluju i kontakt osobe)

- Škole trebaju prikupiti suglasnosti roditelja i uvid u kaznenu evidenciju sudionika

2. Volonterske akcije

- Postavljanje hotela za korisne kukce u dvorištu škole na zajedničkoj volonterskoj akciji za učenike,  učitelje, roditelje i zainteresiranu lokalnu zajednicu (min 30 učenika, predstavnici škole (2) i zainteresirani roditelji i lokalna zajednica) – 1 poslijepodne tijekom rujna ili listopada

- Zajednička izrada voćno-cvjetno-začinske gredice u dvorištu škole na zajedničkoj volonterskoj akciji za učenike, učitelje, roditelje i zainteresiranu lokalnu zajednicu (min 30 učenika, predstavnici škole (2) i zainteresirani roditelji i lokalna zajednica)

- Edukaciju o važnosti zdravog načina života, održivog razvoja, očuvanja bioraznolikosti i čuvanju prirode za buduće naraštaje za učenike i učitelje (30 učenika po školi, u sklopu volonterskih akcija)

3. Edukativno druženje za djecu u sklopu kojeg će pogledati edukativni video, poslušati edukaciju  o zaštiti prirode i održivom razvoju, a škola će dobiti i edukativne plakate (min 30 učenika po školi).

4. Terenska edukacija za učenike u ustanovi Međimurska priroda (po 10 najzainteresiranijih iz svake suradničke škole + 2 kontakt osobe kao pratitelji)  – promatranje ptica, očuvanje zaštićenog leptira livadnog plavca i očuvanje Međimurskog konja u Ergeli Žabnik

5. Studijski posjet škola Biovrtu, OŠ Mihaljevec i PŠ Novo Selo Rok –za predstavnike škola (primjeri dobre prakse)

Izabrana škola osigurava:

- prostor za postavljanje začinske gredice i pripremu zemljišta za sadnju

- Prostor za postavljanje hotela za kukce

- grupu učenika s kojima ćemo odraditi navedene aktivnosti 30 po školi   na edukativnim i volonterskim aktivnostima, škola bira 10 učenika koji će ići na edukaciju u Međimursku prirodu

- podršku najmanje dvoje učitelja iz škole uz čiju koordinaciju ćemo odraditi akcije i edukacije

- sudjelovanje predstavnika škole na završnoj konferenciji 02/2021

- osobuzakomunikacijuokokoordinacijeaktivnosti

Projekt  “Zajedno gradimo održivu budućnost” provodi udruga Biovrt – u skladu s prirodom kao nositelj u partnerstvu s I. osnovnom školom Čakovec i Područnom školom Novo Selo Rok te Osnovnom školom Gornji Mihaljec. Program sufinanciraju Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, Grad Čakovec i Međimurska županija.

Plan aktivnosti projekta "Zajedno gradimo održivu budućnost"

Ovdje se nalazi Plan aktivnosti projekta "Zajedno gradimo održivu budćnost" u kojem možete saznati sve informacije o projektu i planiranim aktivnostima ovoga projekta.

Pozivnica na edukativne volonterske akcije

Kako je upravo naša škola odabrana na javnom pozivu udruge „Biovrt - u skladu s prirodom“, tijekom ove školske godine ćemo sa njima provoditi edukativne aktivnosti o važnosti zdravog načina života, održivog razvoja, očuvanja bioraznolikosti i čuvanju prirode za buduće naraštaje. U aktivnosti projekta će biti uključena Vaša djeca, a nadamo se da ćete nam se priključiti i Vi.

Plan edukativnih volonterskih akcija - izgradnja hotela za korisne kukce i sadnja zelenog krova te izrada voćno-cvjetno-začinske gredice

1. Akcija: razred 5.c roditelji i učenici – 16-17 sati

2. Akcija: razred 5.a roditelji i učenici – 17-18 sati

Aktivnosti:

- Bušenje elemenata hotela za kukce (roditelji), priprema snopića i punjenje (učenici) – ponesite sa sobom: bušilice, najbolje na struju i svrdla promjera fi 6-fi 12, 1-2 okrugle cjepanice dužine do 33 cm

- nekoliko komada kartona (od starih kutija) dužine do 33 cm od kojih ćemo raditi smotuljke za hotel za kukce u koji naseljavaju zlatooke

- Sadnja zelenog krova s pripremljenim sadnicama – ponesite 1-2 sadnice ljekovite čuvarkuće (ukrasne imamo pripremljeno)

- Sadnja bobičastog voća, ljekovitog bilje i cvijeća i obilježavanje biljaka glinenim pločicama s nazivima

Ponesite mali alat i rukavice ako ih imate.

Lagana zakuska (pecivo i sokovi) predviđena je za obje akcije.

Zajedno skupa gradimo bolju i zdraviju budućnost za našu djecu i pripremamo da naši mali čuvari prirode budu pokretači velikih promjena u budućnosti.

Veselimo se zajedničkom druženju i stvaranju novih edukativnih sadržaja za ove i buduće generacije naše škole!

U slučaju lošeg vremena obavijestiti ćemo vas o novom terminu održavanja.

Osoblje OŠ Orehovica školei udruga Biovrt