ŠKOLSKI OBROCI SVIMA 2020./2021.

Projekt „ŠKOLSKI OBROCI SVIMA 2020./2021.“, financiran u sklopu programa „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2020. - 2021.)“, provodi se u osnovnim školama čiji je osnivač Međimurska županija kroz pružanje nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva i to u obliku osiguravanja redovite prehrane u sklopu školskih kuhinja. Cilj projekta je ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva.

U projekt je uključeno najmanje 994 učenika koji su polaznici 22 osnovne škole, a Nositelj projekta je Međimurska županija. Vrijednost projekta iznosi 999.081,83 kune, a isti je u potpunosti financiran iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD)

Sve osnovne škole koje sudjeluju u provedbi projekta posjeduju kapacitete za pripremu obroka, što znači da posjeduju kuhinje i ljudske resurse te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Obroci koji su osigurani u sklopu ovog projekta bit će pripremljeni i podijeljeni u školi za vrijeme školskog odmora, a vrsta obroka bit će identična vrsti obroka koji se poslužuje i drugim učenicima čiji roditelji samostalno financiraju troškove školske kuhinje.

Projekt "Školski obroci svima 2018./2019."

Projekt „Školski obroci svima 2018./2019." – Osiguranje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva (školska godina 2018./2019.) ima za cilj ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva u osnovnim školama čiji je osnivač Međimurska županija kroz pružanje nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva, i to u obliku osiguranja redovite prehrane u sklopu školskih kuhinja.

Opširnije:Projekt "Školski obroci svima 2018./2019."

Školski obroci svima - plakat

Informacije o projektu "Školski obroci svima" 2017./2018.

Osnovne škole iz Međimurja čiji je osnivač Međimurska županija i ove godine sudjeluju u provedbi projekta Fonda europske pomoći za najpotrebitije.

U projekt „Školski obroci svima 2017./2018“ uključene su Osnovne škola s područja Međimurja. Nositelj projekt je Međimurska županija. Vrijednost projekta iznosi 1.499.627,85 kuna te se isti provodi od 04. rujna 2017. do 04. srpnja 2018. godine. U sklopu ovog projekta osigurano je 261.100 obroka tijekom školske godine 2017./2018. za 1.492 učenika. Ovaj projekt ima za cilj ublažavanje najgorih oblika dječjeg siromaštva u osnovnim školama čiji je osnivač Međimurska županija kroz pružanje nefinancijske pomoći djeci u siromaštvu ili u riziku od siromaštva, i to u obliku osiguranja redovite prehrane u sklopu školskih kuhinja.

U projekt su uključene 23 osnovne škole koje posjeduju kapacitet za pripremu školskih obroka, imaju školske kuhinje te zadovoljavaju propisane standarde (HACCP). Obroci koji su osigurani u sklopu ovog projekta bit će pripremljeni i podijeljeni u školi za vrijeme školskog odmora. Vrsta obroka bit će identična vrsti obroka koji se poslužuje i drugim učenicima čiji roditelji samostalno financiraju troškove školske kuhinje.