Napomena
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/slike/arhiva/zganec

Etno stvaralaštvo dr.Vinka Žganca

U petak, 26. travnja 2013. učenici folklorne i tamburaške sekcije naše škole prisustvovali su projektnom danu posvećenom dr. Vinku Žgancu u Vratišincu. Uz OŠ Orehovica, sudionici ovog projektnog dana bili su učenici iz  OŠ Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu, OŠ Sveti Martin na Muri, OŠ dr. Vinka Žganca Vratišinec te gost OŠ dr. Vinka Žganca Zagreb.

 

Svečani program je počeo himnom škole, pozdravnim govorom ravnatelja OŠ dr.Vinka Žganca Željka Mačeka te Matije Posavca, predsjednika Međimurske zaklade za obrazovanje dr. Vinko Žganec. Slijedilo je predstavljanje škola, pa rad u radionicama. Učenici su sa svojim voditeljima u sat vremena istraživali ples, pjesmu i igre koje je zapisivao dr. Vinko Žganec, nakon čega je uslijedila prezentacija napravljenog.  Uz to što smo se dobro zabavili, ovim projektom učenicima se uspjelo približiti lik i djelo dr. Vinka Žganca.
{gallery}slike/arhiva/zganec{/gallery}