Napomena
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/slike/arhiva/zdravo

Integrirani dan "Živjeti zdravo"

Od 15.11. do 15.12. obilježava se Mjesec borbe protiv ovisnosti.

U našoj je školi 27.11.2012. organiziran integrirani dan «Živjeti zdravo» sa svrhom prevencije alkoholizma, pušenja i ovisnosti o drogama kod djece i mladih.

Učenici su putem predavanja i radionica bili upoznati s točnim informacijama o štetnosti konzumacije sredstava koja izazivaju ovisnost. Također, upoznati su sa mogućnostima provođenja kvalitetnog slobodnog vremena i načinima zdrave prehrane.

Učenici su sudjelovali na predavanjima i radionicama:

Što je zdrava, a što ne zdrava hrana (polaznici predškole, skupine „Leptirići“ i „Mravići“
Zdrava hrana (1. razred)
Pravilna upotreba lijekova (2. razred)
Štetno djelovanje odraslih pušača na djecu (3. razred)
Moje potrebe – osjećaj da smo važni, voljeni, slobodni i da se možemo zabavljati (4. razred)

Ovisnosti (5. razred)
Štete od pušenja i kako reći „NE“  (6. razred)
Alkohol i vršnjački pritisak nisu „cool“ (7. razred)
Svaka droga je opasna- izaberi život (8. razred)

Na kraju dana dvije skupine predstavnika učenika predmetne nastave pokazale su što su naučili na kvizu znanja. Sudionici kviza nagrađeni su prigodnim nagradama.

{gallery}slike/arhiva/zdravo{/gallery}