Obilježavanje Dana sjećanja na žrtvu Vukovara

18. studenoga građani Republike Hrvatske obilježavaju Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Poštujući Vukovar, njegovu žrtvu i heroje, poštujemo sve žrtve i heroje Domovinskog rata diljem Lijepe naše jer Vukovar nije samo grad, on je simbol svehrvatske obrane, junaštva i žrtve za neovisnu Republiku Hrvatsku.

Dan sjećanja na žrtvu Vukovara se obilježava akcijom I u mom gradu Vukovar svijetli koja se provodi paljenjem svijeća u tišini i dostojanstvu duž pločnika Vukovarske ulice (ili na nekom drugom prigodnom mjestu) od 17.30 do 18.00 sati sa zaustavljenim prometom (osim javnog prijevoza, ukoliko je riječ o ulici) na 30 minuta.

Pozivamo sve roditelje, predstavnike udruga, mještane te posjetitelje naše stranice da nam se pridruže u utorak 17. studenoga 2015. kod stare škole (kod kružnog toka) od 17.30 do 18.00 sati i zapale svijeću u spomen na tragediju grada koji je svoju patnju i herojsku obranu utkao i hrvatsku slobodu i neovisnost.