Volonterska akcija u sklopu projekta "Zajednica škola"

U sklopu međunarodnog projekta "Zajednica škola " 2. ožujka 2024. sudjelovali smo u volonterskoj akciji postavljanja ograde za prijelaz vodozemaca preko prometnica.

Velik broj vodozemaca stradava prilikom migracija na vodena staništa uoči parenja, a ostalo stanje u okolišu ionako im ne ide na ruku te ovako još dodatno stradavaju. Na prometnicama (crnim točkama) gdje su zabilježena najveća stradavanja već se godinama postavljaju ograde uoči samih migracija, obilazi teren i preseljavaju vodozemci te na taj način doprinosi očuvanju vrste (barem djelomično). Ove smo godine sudjelovali na lokaciji Selnica. Nakon rada uslijedilo je i druženje.

Više fotografija možete pogledati na sljedećoj poveznici Volontiram i ja.

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.