Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Učenici Područne škole Podbrest i ove godine sudjeluju u nacionalnom projektu "Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige".

Poučeni prošlogodišnjim vrlo dobrim iskustvom i ove su se godine rado uključili u taj projekt. Za čitanje su odabrali knjigu "Ilustrirane hrvatske bajke" koja sadrži osam manje i više poznatih hrvatskih bajki. Do sad su im prve dvije bajke pročitale knjižničarka Ivana Čurila i učiteljica Senija Zadravec-Kermek, a ostale bajke čekaju svoje čitače.

Da ne bi samo slušali, učenici nakon svakog čitanja imaju kreativne zadatke vezane uz sadržaj bajki. Tako su danas, nakon slušanja bajke "Kraljeva kći vještica", imali zadatak naslikati i opisati jedan sasvim običan predmet koji ima neobične, čarobne moći. Njihovi uradci su bili veoma kreativni, a predstavit će ih na završnici projekta koja će se održati krajem ožujka u Kinu Tuškanac u Zagrebu.

Galerija slika