Mjesec borbe protiv ovisnosti - "Moja snaga u izazovnim vremenima"

Mjesec borbe protiv alkoholizma i drugih ovisnosti obilježava se svake godine od 15. 11. do 15. 12. s ciljem da se podigne društvena svijest o tome da je zlouporaba sredstava ovisnosti jedan od vodećih javnozdravstvenih problema.

Kao i svake, i ove godine Zavod za javno zdravstvo, Školski preventivni programi i Međimurska županija pokreću zajedničke aktivnosti  za osnovne i srednje škole.


Aktivnosti su se ove godine morale prilagoditi zbog potrebe poštivanja epidemioloških mjera koje u znatnoj mjeri onemogućavaju aktivnosti koje uključuju susrete uživo.  Tako je za ovu godinu upućen poziv školama na sudjelovanje na literarnom natječaju „Moja snaga u izazovnim vremenima“. Učenici  su se potrudili i napisali kvalitetne sastavke, a  neke od njih možete  pogledati  u prilogu. Najboljim radovima naše škole proglašeni  su sastavci  učenica  8. razreda, Ide Hlapčić i Gabrijele Kodba, koji su uz radove iz ostalih škola objedinjeni i objavljeni u e-knjizi na stranici Zavoda za javno zdravstvo.

Eni Bratuša

Gabrijela Kodba 

Ida Hlapčić

Melani Husić

Valentino Oršoš