Osvojeno 3. mjesto u finalu EU-kviza

U ponedjeljak 8. 5. 2017. u OŠ Donji Kraljevec održano je finale EU-kviza za Međimursku županiju. U finale se kvalificiralo 5 škola: OŠ Orehovica, OŠ Donji Kraljevec, OŠ Petar Zrinski Šenkovec, I. OŠ Čakovec i OŠ Nedelišće.

Na otvaranju kviza učenike su pozdravili župan Međimurske županije Matija Posavec, načelnik općine Donji Kraljevec Miljenko Horvat i ravnateljica OŠ Donji Kraljevec Sandra Vlahek, dok su učenici OŠ Donji Kraljevec za goste pripremili kratki glazbeno-recitatorski program. Kviz je organizirao Informacijski centar Europe Direct Čakovec u suradnji s Međimurskom županijom.

Ekipu OŠ Orehovice u finalu EU-kviza predstavljali su Tin Plaftak, Laura Kedmenec, Viktorija Kiščinal i Stefan Carević, pod vodstvom mentorice Aleksandre Srnec, te su osvojili odlično 3. mjesto.

Učenici svih škola su pokazali zavidno znanje u poznavanju tema vezanih za Europsku uniju (povijest, države, struktura i geografska obilježja), no pobjedu je, ispred drugoplasirane OŠ Nedelišće, odnijela I. OŠ Čakovec.