Pripreme za Uskrs u predškolskoj skupini "Ribice"

Predškolci iz skupine „Ribice“ su se cijeli tjedan pripremali za Uskrs. Kroz likovne, glazbene i životno-praktične aktivnosti upoznali smo tradiciju našega kraja.

U ponedjeljak smo jaja bojali tradicionalnom tehnikom sa ljuskama luka i lišćem. Jaja smo zajedno sa listom stavili u najlon čarapu i kuhali zajedno sa ljuskama luka. Saznali smo da su i naše bake na taj način bojale jaja.

U utorak smo se upoznali sa drugom tehnikom bojanja jaja. Jaja smo skuhali, krep papir smo umočili u ocat i omotali oko jaja. Sva jaja smo posložili u plastičnu bocu. Nakon pola sata skinuli smo krep papir i dobili prekrasan mramorni efekt.

Tjedan smo završili tražeći jaja u školskom dvorištu. Podijeljeni u ekipe pretražili smo cijelo dvorište u nadi da je uskrsni zec ostavio nešto za nas. Nakon potrage zasluženo smo se zasladili čokoladnim jajima.

Sretan Uskrs žele Vam „Ribice“!