"Mravići" obilježili Svjetski dan plesa

Svjetski dan plesa slavi se od 1982. godine 29. travnja, na dan rođenja začetnika modernog baleta i jednog od najvećih plesnih reformatora Jeana Georgesa Noverrea. Obilježavanjem tog dana javnost se nastoji podsjetiti na ljepotu plesa i pokreta, ali i ujedno upozoriti na važnost njegovanja kulture plesa.

Predškolska skupina "Mravići" obilježila je Dan plesa mnogobrojnim aktivnostima. Najprije smo razgovarali o samom plesu, zatim smo plesali na nama već jako dobro poznate ritmove, pogledali smo nekoliko videozapisa različitih vrsta plesova te se okušali u njima. Pročitali smo slikovnicu "Petra ide plesati", a kroz likovnu smo aktivnost izradili balerine. Dan smo završili u natjecateljskom duhu tražeći par koji će plesati najduže i to držeći se za ruke, čelom pridržavajući lopticu. 

Kako smo proveli taj dan pogledajte u fotogaleriji!

Nikada ne zaboravite svaki dan plesati! Barem malo...

odgojiteljica Marijana Višnjić