Volontiranje roditelja u skupini "Ribice"

U petak, 22.3.2019. predškolcima su u goste došli policijski službenici Damir Klobučarić, Tomislav Oletić i Denis Horvat.

Gospodin Denis je otac Mihaela Horvata koji nam je puno pričao o svom tati. Gospodin Denis nam je objasnio što radi  kriminalist, a što policajac. 

Gospodin Damir je djeci ponovio sva pravila kojih se treba pridržavati u prometu. Ponovili smo kako i gdje treba prelaziti cestu, kako na siguran način voziti bicikl te kako se moramo voziti u automobilu.

Nakon kratkog predavanja djeca su isprobala prsluk i palicu koju policijski službenici koriste prilikom zaustavljanja prometa. Gospodin Tomislav je objasnio djeci kako prometni policajac treba stajati, te kako treba okrenuti palicu.

Djecu je zanimalo zašto policajci nose pištolj te kada ga smiju upotrijebiti, čemu služi palica i sprej kojeg nose oko struka. Najviše nam se dopalo kad su nam dozvolili da isprobamo lisice.

Policijski službenici su djeci podijelili vezice sa reflektirajućim medvjedićem i obećali ponovni susret na jesen.