Stigla je jesen!

U produženom boravku, vlast je preuzela – jesen. Svojoj čarolijom svakodnevno unosi najljepše boje u naše učionice. Žuta, crvena, zlaćana, smeđa igraju se svuda oko nas. U holu nas svakodnevno pozdravlja strašilo kojeg su za nas izradile naše učiteljice. A i u učionicama se širi jesenska vladavina.

Prvašići su se jako dobro snašli u PB. Marljivo pišu zadaće, igraju se, pjevaju, plešu, vesele se,  maštaju… I oni su odradili svoju prvu radionicu – likovnu. Kroz igru opisivanja i pogađanja jesenskih plodova i oni su upoznali blagodati jeseni. Kolažom i vještim ručicama oslikali su plodove po želji. Kako su se učenici drugog razreda puno igrali riječima i rečenicama, odlučili smo za promjenu malo zaplesati i zapjevati na plesno-glazbenoj radionici. Ipak, nismo zaboravili ni jesen. Poigrali smo se kazališta, pa smo njoj u čast osmislili igrokaze. Učenici trećih razreda marljivo su učili, ali su našli vremena i za igru, a posebno za slaganje kula od kocaka. Na likovnoj su radionici svojim čarobnim prstićima slikali lišće na stablima i stvorili svoju „Čudesnu šumu“. Četvrti razred ocrtao svoje dlanove na papirima jesenskih boja, od kojih su zatim izradili jesenski vijenac. 

Jesen se zaista uvukla u svaki kutak našeg boravka i tiho šapnula: To još nije sve…

Voditeljice produženog boravka