"I smetje vredi"

Naša škola sudjeluje u projektu "I smetje vredi" u sklopu kojeg je u utorak 30. 4. 2019. održano natjecanje u izradi kreativnih stvari od prethodno prikupljenog otpada.

Na natjecanju su sudjelovali učenici razredne nastave OŠ Orehovica i PŠ Podbrest, dok će učenici predmetne nastave natjecanje imati sljedeće školske godine. Učenici su pokazali kreativnost i spretnost u ponovnoj upotrebi otpadnih materijala pa nije bilo lako odabrati najbolje radove. Najbolje radove zajednički su odabrale učiteljica likovne kulture Ljiljana Šarić, pedagoginja Maja Trstenjak i referentica za opće i upravne poslove te poslove Vijeća općine Orehovica Žaklina Vađunec.

Nagrade za najbolje radove bili su dronovi i LEGO setovi, a u ime pobjedničkih razreda primili su ih predsjednici razreda. Dronove su osvojili učenici 1. b, 2.b, 3. b i 4.b razreda, dok su LEGO setove osvojili učenici 3.a razreda i PŠ Podbrest.  Nagrade je pobjednicima uručio načelnik Franjo Bukal.