Izlet u Trakošćan

U srijedu, 22. svibnja 2019. godine, učenici drugih razreda sa svojim su učiteljima bili na jednodnevnom izletu u Trakošćanu.

Po dolasku u Trakošćan, najprije smo razgledali dvorac. Prošli smo svim prostorijama i tako upoznali: lovačku dvoranu, glazbeni salon, vitešku dvoranu, blagovaonicu, rokoko sobu, vidikovac, kuhinju, ali i tajne prolaze i sakrivena vrata. Saznali smo kako su plemići živjeli nekada, kojim su se uporabnim predmetima služili. Dječake je oduševilo izloženo oružje, oklopi i vojne zastave, a svi su bili iznenađeni količinom knjiga koje su ostale sačuvane u knjižnici.

Nakon povijesnih sadržaja, prošetali smo oko jezera i tako ponovili prirodu i društvo. Matematičke smo sadržaje vježbali kupujući sladoled i suvenire na štandovima. Pažljivo smo brojali novac, ali nekako je nedostajao.

Lijepo, sunčano vrijeme ispratilo nas je do povratka kući.