Festival dječje kajkavske popevke u Zlataru

Već deveti put za redom, u nedjelju, 22.9.2019. godine, učenici OŠ Orehovica nastupili su na Festivalu dječje kajkavske popevke u Zlataru.

Ove godine, kao i prethodnih osam, učenice naše škole (Ida Hlapčić i Melanie Husić) dostojno su predstavile Međimurje i Orehovicu. Pjesma "Baka, imam te rada" autorski je rad učenice Melanie Horvat, a skladala ju je pod vodstvom učitelja glazbene kulture Zlatka Bacingera. Posebnost dječjeg festivala u Zlataru je izvođenje skladbi "u živo" i to uz pranju tamburaškog orkestra HRT-a pod ravnanjem maestra Siniše Leopolda. Aranžman za skladbu napisao je gospodin Pere Ištvančić.

Djevojke su osim međimurske kajkavštine naš kraj predstavljale i narodnom nošnjom koju su s ponosom obukle za tu priliku.

Video zapis njihovog nastupa možete pogledati ovdje