Izvanučionička nastava četvrtih razreda

Učenici četvrtih razreda u pratnji svojih učiteljica bili su u petak 8. studenog 2019. na izvanučioničkoj nastavi u Gornjem Međimurju.

Vozeći se do Štrigove, promatrali smo brežuljke zasađene vinovom lozom i pratili sela kroz koja smo prolazili. U Štrigovi smo posjetili podrum vinarije Agromeđimurja i učili kako se od grožđa pravi vino. Vidjeli smo veliku vagu za grožđe, preše, bačve i stroj koji puni boce vinom. Domaćini su nas počastili grickalicama i sokom od jabuka te je na kraju svaki učenik dobio skočilopticu.

Put smo nastavili prema Termama Sveti Martin u Svetom Martinu na Muri. Tamo smo obišli unutarnje i vanjske bazene, sportske terene, hotel, restoran i apartmane te slušali o svim zanimljivim aktivnostima koje nude turistima.

Tako smo na zanimljiv način ponovili i produbili znanje o prirodno-zemljopisnim uvjetima, gospodarstvu i naseljima brežuljkastih krajeva naše domovine.