Završna konferencija projekta IŠKULICĂ - ŠKOLICA jednakih mogućnosti u obrazovanju

Dana 26. 11. 2019. naša je Škola bila domaćin završne konferencije projekta IŠKULICĂ - ŠKOLICA jednakih mogućnosti u obrazovanju.

Projekt IŠKULICĂ trajao je od 30. 8. 2018. do 30. 11. 2019. Nositelj projekta je Međimurska županija, a partneri OŠ Jože Horvata iz Kotoribe, OŠ Tomaša Goričanca iz Male Subotice, OŠ dr. Ivana Novaka iz Macinca, OŠ Orehovica, OŠ Podturen i Dječji vrtić Maslačak iz Murskog Središća.

Opći cilj projekta je povećanje socijalne uključenosti i integracije djece i učenika pripadnika romske nacionalne manjine u odgojno-obrazovni sustav organiziranjem produženog boravka za učenike romske nacionale manjine, osiguravanjem prijevoza djece romske nacionalne manjine za sudjelovanje u programu predškole te osiguravanjem ostalih potrebnih uvjeta u svrhu pružanja potpore učenicima romske nacionalne manjine.

U projekt produženog boravka bilo je uključeno 175 učenika i zaposleno 8 učiteljica razredne nastave. Prijevoz je organiziran za 151 dijete uključeno u program predškole.