Obilježen 100. dan škole

OŠ Orehovica obilježila je u petak, 6. veljače 2020. godine, 100. dan škole. Učenici razredne nastave time su ponovno pokazali svoju kreativnost!

Učenici 1.b razreda na tjelesnom su odradili sto vježbi i bilježili ih. Na satu hrvatskog jezika tražili su 100 riječi u časopisima i knjigama sa slovima č ili ć te ih razvrstavali u tablicu. Riješili su i 100 zadataka zbrajanja, oduzimanja i uspoređivanja brojeva, slagali  prigodne slagalice, složili građevinu od 100 drvenih kocaka, a na kraju izradili krune te dobili diplome za sudjelovanju u aktivnostima tijekom dana. Učenici 3. a razreda 100. dan škole obilježili su tako da su na tjelesnom odradili vježbe oblikovanja - 10 vježbi s 10 ponavljanja, tražili 100 rijeci i razvrstavali ih na imenice, glagole i pridjeve. Na glazbenoj kulturi ponavljali su pjesmice uz okret, čučanj ili pljesak na svaki deseti stih, deset ponavljanja, a također su izgradili i bedževe u znaku broja 100. Učenici 4. b razreda ovaj su dan obilježili pisanjem 100 imenica, glagola i pridjeva, rješavanjem 100 zadataka pisanog množenja, ponavljanjem 100 pojmova o čovjeku, razgibavanjem na satu tjelesnog izvodeći 100 bacanja lopti i izvođenjem 100 vježbi oblikovanja. U oblikovanju tijelima broja 100 pridružili su se i učenici 3. b razreda. Pogledajte našu fotogaleriju!