Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica, mjesec u kojemu se na poseban način dotičemo njihove važnosti i značenja. Školska je knjižnica mjesto prvih susreta s govorenom riječju i pričanjem priča, mjesto prvih smijanja, čuđenja i ustreptalosti pred slikama što u nama budi književnoumjetnička riječ!

Iako još uvijek nema uobičajenog ulaženja u knjižnicu i posuđivanja knjiga, pisanja zadaća i istraživačkih radova starijih učenika, u novim su okolnostima predškolarci u OŠ Orehovica obilježili Mjesec školskih knjižnica. "Leptirići", "Pčelice" i "Žapci" pozorno su slušali čitanje slikovnica „Juha od bundeve“ i „Divovsko skakutalo“. Nisu skrivali oduševljenje šumskim likovima u ovim pričama te je svaki od njih odabrao i svoj omiljeni lik!

Nakon čitanja pod maskama, nakratko su se upoznali s knjižnicom, svim knjigama, slikovnicama i igračkama. Ovaj mali književni susret završili smo sa željom za što skorijim ponovnim susretom i čitanjem novih uzbudljivih priča!