"Pink Shirt Day" u OŠ Orehovica

U srijedu, 24. veljače, OŠ Orehovica obilježila je Dan ružičastih majica ili tzv. Pink Shirt Day.

To je dan u kojem se akcijom nošenja majica ili kojeg drugog odjevnog predmeta u ružičastoj boji na simboličan način obilježava međunarodni dan prevencije vršnjačkog nasilja. Ovaj se dan slavi uz prisjećanje na dječaka iz kanadske škole koji je postao žrtvom vršnjačkog nasilja samo zato što je obukao majicu ružičaste boje. U znak solidarnosti, ružičastu su majicu obukla još dvojica dječaka, potom još njih 50-ak, čime su nasilnicima i maltretiranju rekli jasno "ne". Od toga dana iz 2007. "Dan ružičastih majica" slave države diljem svijeta, pa tako i Hrvatska, kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad vršnjacima. Pogledajte naše učenike i njihovo sudjelovanje u ovoj međunarodnoj akciji!

Ružičasti 1. a

Ružičasti 1. b

Ružičasti 1. c / 2. c razred PŠ Podbrest

Ružičasti 2. b