Zelena čistka 2021.

23. rujna sudjelovali smo u najvećoj nacionalnoj kampanji zaštite okoliša – Zelena čistka 2021 u sklopu World Cleanup Day-a 18. rujna 2021.

Zelena čistka je zajednička akcija čišćenja divljih odlagališta otpada koja se u Lijepoj našoj održava već devetu godinu zaredom. Čišćenjem vlastitog kutka okoliša, zajedničkim snagama, budi se svijest o utjecaju čovjeka na okoliš te važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planeta Zemlje, koji je naše zajedničko dobro.

Učenici predmetne nastave su se mještanima, predstavnicima udruga, u skupljanju smeća kraj ceste od mosta kod hidrocentrale do naselja Orehovica. Učenici iz Podbresta i Vularije skupljali smeće u svojim naseljima. 

Učenici razredne nastave su uredili školski vrt, hotel za kukce i obišli naselje Orehovica s vrećama za skupljanje smeća. Općina je osiguraja osvježenje nakon akcije.