Svjetski dan izumitelja

Dana 9. studenoga obilježava se Svjetski dan izumitelja. Obilježili su ga i učenici 3.b razreda na produženom boravku, a pridružila nam se i razrednica Dubravka Drvenkar koja je ovoga puta sjela u klupe s učenicima.

Pogledali smo crtani film o nama najpoznatijem izumitelju „Profesoru Baltazaru“. Spomenuli smo neke poznate izumitelje poput Nikole Tesle, Fausta Vrančića, Ivana Vučetića, Slavoljuba Penkale i još neke te njihove najznačajnije izume. Morali smo se i sami okušati u izradi izuma Fausta Vrančića, stoga smo izradili svoje padobrane čije smo prve letove isprobali sa tribina školske sportske dvorane.

Saznali smo i da je Ivan Vučetić osmislio metodu prepoznavanja ljudi prema otiscima prstiju pa smo i mi stavili svoj otisak prsta na papir i pokušali otkriti postoji li mogućnost da pronađemo barem dvoje učenika s istim otiskom prsta, no zaključak je da smo ipak svi različiti i posebni, Ivan Vučetić je bio u pravu!