eTwinning projekt U zemlji znakova i riječi

Posjet redakcijama eMeđimurja i lista Međimurje

U četvrtak 28. travnja učenici članovi grupa Deutschko i Čuvari riječi Osnovne škole Orehovica te učenici Osnovne škole Kuršanec posjetili su redakcije eMeđimurja i lista Međimurje u Čakovcu. Učenike su vodile učiteljice Hrvatskoga jezika i Njemačkoga jezika iz obiju suradničkih škola.

Ovaj je posjet organiziran kao jedna od aktivnosti eTwinning projekta U zemlji znakova i riječi. Učenici su slušali kako nastaju novine i internetski članci.

Shvatili smo da je novinarstvo jako zahtjevan, stresan i težak posao.

 

Posjet redakciji e-Međimurja i lista Međimurje 

Učenici i učitelji Osnovne škole Orehovica i Osnovne škole Kuršanec u sklopu projekta „U zemlji znakova i riječi“ 28. travnja posjetili su dvije redakcije u Čakovcu, redakciju e-Međimurja i lista Međimurje.  

U redakcijama su čuli o postanku lista Međimurje i portala e-Međimurje te kako nastaje vijest. Saznali su tko sve radi u listu Međimurje te upoznali proces nastanka novina. 

Vrativši se u svoje škole puni dojmova, razgovarali su o svemu što su čuli i vidjeli te se i sami okušali u pisanju vijesti. 

 

Učenici 6. i 8. razreda,
polaznici izvannastavnih aktivnosti
Deutschko i Čuvari riječi

 

Članovi grupe Deutschko vijest su preveli i na njemački jezik:

Zu Besuch den Redaktionen von e-Međimurje und der Zeitung Međimurje 

Am 28. April besuchten die Schüler und Lehrer der Grundschule Orehovica und der Grundschule Kuršanec zwei Redaktionen in Čakovec, die Redaktion von e-Međimurje und der Zeitung Međimurje. Dort erfuhren sie wie die Zeitung Međimurje und das e-Međimurje Portal   entstanden sind. Sie erfuhren auch wie Nachrichten entstehen. Die Schüler fanden heraus, wer alles in der Zeitung Međimurje arbeitet und lernten den Entstehungsprozess einer Zeitung kennen. Voller Eindrücke kehrten sie in ihre Schulen zurück, diskutierten über alles, was sie gehört und gesehen haben und schrieben auch selbst eine Nachricht.

 

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.