Izlet trećih razreda u Zagreb

Vjetrovito jutro 15. ožujka nije omelo učenike trećih razreda da krenu na put prema Zagrebu.

Izvanučioničnu nastavu započeli smo radno; posjetom Romskom kulturno-edukacijskom centru u Zagrebu gdje su učenici  imali organizirane interaktivne edukativno-obrazovne radionice u vremenu od 9 do 12 sati. Radionice su protekle u veselom i natjecateljskom ozračju, nakon radionica, najbolji su nagrađeni medaljama i peharom. Vrijeme nam je brzo prolazilo, pa smo na vrijeme kao pravi sportaši morali stići do Muzeja sportskih zgoda. U muzeju smo saznali mnogo zanimljivih i do tada neistraženih informacija o počecima sporta kroz predavanje i kratkog kviza. Zatim smo i mi na tren postali sportaši i okušali se u mačevanju, boksu, hokeju na ledu, gimnastici, veslanju pa čak i skijanju. Saznali smo koje su dimenzije naših sportskih igrališta, čiji otisak dlana na lopti je najveći, koliko je rekord ronjenja na dah, tko su naši najbolji sportaši i još puno toga. Kako bi sve prošlo u najboljem redu pobrinule su se naše učiteljice Maja Srnec, Emina Mlinarić, Tatjana Šafarić, knjižničarka Matea Herman Talaš i asistentica Sanja Kovačić.

Unatoč prohladnom vremenu, odlično smo se zabavili i lijepo proveli dan u Zagrebu.

Više fotografija pogledajte na sljedećoj poveznici:izlet u Zagreb.