Izlet drugih razreda u ZOO

Učenici drugih razreda u pratnji svojih učitelja, 17. su svibnja posjetili zagrebački Zoološki vrt.

Autobusom koji ih je čekao ispred škole, krenuli su u novu avanturu. Nakon kratke šetnje parkom Maksimir, zadržali su se na dječjem igralištu gdje su se poigrali i okrijepili. U Zoološkom vrtu obišli su paviljone s pticama,aligatorima, zmijama i kukcima,šišmišima i malim gibonima . Pronašli su porodicu lavova u njihovoj nastambi i posjetili morskog lava koji se kupao na kiši.Imali su priliku poslušati, ali i aktivno sudjelovati u predavanju/radionici „Ljuskavi, pernati, dlakavi“ . Tako su saznali kako se kreću pojedine životinje, kako se bojom krzna štite od neprijatelja, kako se zmija presvlači. Pogledali su i dodirnuli pero noja, devinu dlaku, zmijsku košuljicu. Na kraju radionice učenici su se oduševili kad im je predavačica pokazala meksičku mliječnu zmiju koju su izbliza pogledali , a dodirnuli oni hrabriji. Puni dojmova vratili su se kućama, a doživljaj ni kiša nije pokvarila.

Učiteljica Rosanda Vrus