Izlet drugih razreda u ZOO

Učenici drugih razreda u pratnji svojih učitelja, 17. su svibnja posjetili zagrebački Zoološki vrt.

Autobusom koji ih je čekao ispred škole, krenuli su u novu avanturu. Nakon kratke šetnje parkom Maksimir, zadržali su se na dječjem igralištu gdje su se poigrali i okrijepili. U Zoološkom vrtu obišli su paviljone s pticama,aligatorima, zmijama i kukcima,šišmišima i malim gibonima . Pronašli su porodicu lavova u njihovoj nastambi i posjetili morskog lava koji se kupao na kiši.Imali su priliku poslušati, ali i aktivno sudjelovati u predavanju/radionici „Ljuskavi, pernati, dlakavi“ . Tako su saznali kako se kreću pojedine životinje, kako se bojom krzna štite od neprijatelja, kako se zmija presvlači. Pogledali su i dodirnuli pero noja, devinu dlaku, zmijsku košuljicu. Na kraju radionice učenici su se oduševili kad im je predavačica pokazala meksičku mliječnu zmiju koju su izbliza pogledali , a dodirnuli oni hrabriji. Puni dojmova vratili su se kućama, a doživljaj ni kiša nije pokvarila.

 

Učiteljica Rosanda Vrus

 

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.