Izvanučionička nastava 4.razreda

U petak, 20.10.2023., učenici 4.a,b i 3.c/4.d  razreda bili su u Zagrebu.

Na izvanučioničku nastavu krenuli smo u 7:30 sati. U glavni grad RH stigli smo oko 9:30 te se odmah uputili u Muzej iluzija koji nas je sve oduševio. Odupirali smo se gravitaciji u kosoj sobi; doživjeli kako nam prijatelj  ili čak učiteljica pred očima raste ili se smanjuje; izgubili se  u beskonačnosti Sobe ogledala, poslužiili  glavu na pladnju te smo se  popeli na strop u Obrnutoj sobi. Preko 70 eksponata nas je navelo da protrljamo oči u nevjerici! Kroz zabavne i atraktivne varke naučili smo ćete mnogo o vidu, percepciji, ljudskom mozgu i znanosti te sada bolje razumijemo zašto naše oči vide stvari koje mozak ne razumije. Nakon fantastičnog doživljaja u Muzeju iluzija uputili smo se Ilicom prema uspinjači. Vožnja uspinjačom iako kratka bila je uzbudljiva. Stigli smo na Gornji Grad, Gradec, najstariji dio Zagreba, s kojeg se jako lijepo vidi cijeli Zagreb. Tamo se nalazi Kula Lotrščak - povijesni toranj s pogledom i topom koji puca svaki dan  kojeg smo i doživjeli i čuli točno u podne! Nakon kraćeg odmora laganom šetnjom krenuli smo prema Trgu sv. Marka i Crkvi sv. Marka. Tamo se nalazi  zgrada Vlade RH i Sabor RH.  Nakon toga uputili smo se prema Trgu bana Josipa Jelačića i poznatoj fontani Manduševac, po kojoj je prema legendi, Zagreb dobio ime... Tamo smo vidjeli veliku i poznatu zagrebačku tržnicu Dolac. Budući da je bilo   sunčano i neobično toplo vrijeme  za ovaj dio godine počastili smo se i sladoledom.  Razgled smo završili kod Zagrebačke katedrale. Pomalo umorni,ali  sretni i puni doživljaja vratili smo se kući oko 17 sati.   

 Učiteljica Petra Srnec

 

 

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.