RADIONICA IZ NJEMAČKOG JEZIKA I „PRESPAVANAC“ U ŠKOLI

Znate li kako se u Njemačkoj obilježava Blagdan sv. Martina („Martinstag“)? Čemu se djeca najviše vesele uoči tog blagdana?

Što se uobičajeno radi, jede i pije na taj dan u njemačkim obiteljima? Učenici 5.c i 6.c razreda su uz pomoć svojih razrednica, ujedno i učiteljica njemačkog jezika (Branka Matjanec i Jasminka Dodlek), sve to istražili, naučili nešto novo o tim običajima, bili veoma kreativni u izradi svojih lampiona i uz pjesmu „Ich geh mit meiner Laterne“ u povorci prošetali školskim dvorištem. Naravno, već tradicionalno, nakon svih aktivnosti uslijedio je i „prespavanac“ u športskoj dvorani škole.

Kako nam je bilo i kako smo se dobro zabavili i podružili, pogledajte u fotogaleriji….

 

 

 

 

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.