RADIONICA IZ NJEMAČKOG JEZIKA I „PRESPAVANAC“ U ŠKOLI

Znate li kako se u Njemačkoj obilježava Blagdan sv. Martina („Martinstag“)? Čemu se djeca najviše vesele uoči tog blagdana?

Što se uobičajeno radi, jede i pije na taj dan u njemačkim obiteljima? Učenici 5.c i 6.c razreda su uz pomoć svojih razrednica, ujedno i učiteljica njemačkog jezika (Branka Matjanec i Jasminka Dodlek), sve to istražili, naučili nešto novo o tim običajima, bili veoma kreativni u izradi svojih lampiona i uz pjesmu „Ich geh mit meiner Laterne“ u povorci prošetali školskim dvorištem. Naravno, već tradicionalno, nakon svih aktivnosti uslijedio je i „prespavanac“ u športskoj dvorani škole.

Kako nam je bilo i kako smo se dobro zabavili i podružili, pogledajte u fotogaleriji….