Obilježili smo Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica (engl. Pink Shirts Day), također poznat i kao Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja je dan posvećen promociji borbe protiv vršnjačkog nasilja koji se obilježava širom svijeta.

Obilježava se zadnje srijede u veljači, a naša se škola redovito pridružuje ovoj inicijativi.

Priča o Danu ružičastih majica počela je 2007. godine u kanadskom Berwicku kada je jedan srednjoškolac bio žrtva vršnjačkog nasilja jer je u školu došao u majici ružičaste boje. Odjenuo ju je u znak podrške majci koja je bolovala od karcinoma dojke. Kasnije su njegovi razredni kolege nosili majice upravo ružičaste boje u znak podrške njemu, ali i u znak protesta prema vršnjačkom nasilju. Taj se val podrške proširio pa se danas Dan ružičastih majica obilježava diljem svijeta.

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.