Ugostili smo drage nam studente iz dalekog Japana

U ponedjeljak 18. ožujka 2024. našu su  školu posjetili studenti Univerziteta u Hokkaidu sa svojim profesorom Takašijem i domaćinom profesorom Goranom Lapatom s Učiteljskog fakulteta.

Proveli su dva školska sata u 2.b i 4.b razredu te posjetili Centar igre u školi.

Studenti su jedan školski sat promatrali nastavu, a drugi sat su učenicima pokazali kako se pišu njihova imena na japanskom. Svaki učenik je dobio napisano svoje ime japanskim pismom. Odigrali si i igru "Uhvati zmaja za rep". Učenicima su pokazali kako se izrađuje origami, tradicionalna igra oblikovanja papira te zajedno izradili ždralove. Pokazali su im i neke japanske tradicionalne igračke.

Unatoč jezičnoj barijeri, odlično su se snašli i sporazumjeli. Svi smo naučili nešto novo, a vrijeme nam je brzo proletjelo..

 

 

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.