Ugostili smo drage nam studente iz dalekog Japana

U ponedjeljak 18. ožujka 2024. našu su  školu posjetili studenti Univerziteta u Hokkaidu sa svojim profesorom Takašijem i domaćinom profesorom Goranom Lapatom s Učiteljskog fakulteta.

Proveli su dva školska sata u 2.b i 4.b razredu te posjetili Centar igre u školi.

Studenti su jedan školski sat promatrali nastavu, a drugi sat su učenicima pokazali kako se pišu njihova imena na japanskom. Svaki učenik je dobio napisano svoje ime japanskim pismom. Odigrali si i igru "Uhvati zmaja za rep". Učenicima su pokazali kako se izrađuje origami, tradicionalna igra oblikovanja papira te zajedno izradili ždralove. Pokazali su im i neke japanske tradicionalne igračke.

Unatoč jezičnoj barijeri, odlično su se snašli i sporazumjeli. Svi smo naučili nešto novo, a vrijeme nam je brzo proletjelo..