Obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom

21. ožujka se obilježava Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Simbol Svjetskog dana osoba s Down sindromom su rasparene čarape čijim nošenjem iskazujemo podršku osobama s Down sindromom kako bi se lakše integrirale u društvo. Predškolske skupine "Zvjezdice", "Pčelice" i "Bubamare", učenici Područne škole Podbrest i učenici 1.a razreda također su nošenjem rasparenih čarapa dali svoji podršku osobama s Down sindromom.

Downov sindrom je genetski poremećaj uzokovan prisutnošću jednog kromosoma viška, a nastaje u trenutku začeća. Prosječno se jedno od 650 novorođene djece rađa s Downovim sindromom. Obilježavanjem Svjetskog dana osoba s Down sindromom želi se potaknuti na veće poštivanje prava ljudi s ovim sindromom.