Obilježili smo Svjetski dan osoba s Down sindromom

21. ožujka se obilježava Svjetski dan osoba s Down sindromom.

Simbol Svjetskog dana osoba s Down sindromom su rasparene čarape čijim nošenjem iskazujemo podršku osobama s Down sindromom kako bi se lakše integrirale u društvo. Predškolske skupine "Zvjezdice", "Pčelice" i "Bubamare", učenici Područne škole Podbrest i učenici 1.a razreda također su nošenjem rasparenih čarapa dali svoji podršku osobama s Down sindromom.

Downov sindrom je genetski poremećaj uzokovan prisutnošću jednog kromosoma viška, a nastaje u trenutku začeća. Prosječno se jedno od 650 novorođene djece rađa s Downovim sindromom. Obilježavanjem Svjetskog dana osoba s Down sindromom želi se potaknuti na veće poštivanje prava ljudi s ovim sindromom. 

 

 

Kolačići

Ovo mrežno mjesto koristi samo kolačiće (engl. cookies) nužne za ispravan prikaz sadržaja mrežnih stranica. Ne prikupljamo, pohranjujemo niti obrađujemo osobne podatke posjetitelja. Nastavkom pregleda naših mrežnih stranica prihvaćate da se nužni kolačići spreme na vaš uređaj.