Europski dan jezika

Europäischer Tag der Sprachen am 26. September

„So viele Sprachen man spricht, so viel ist man wert….“

European Day of Languages, 26th September

''To learn a language is to have one more window from which to look at the world.'' Chinese proverb

Polaznici jezičnih skupina već tradicionalno svake godine obilježavaju Europski dan jezika pa tako ni ova godina nije bila iznimka. Zajedno sa svojim učiteljicama izradili su višejezične kartice sa najdužom riječi u nekim jezicima, kartice sa osobnim podacima na tri različita jezika, naučili su brojiti na različitim jezicima i izrađivali su plakate, sudjelovali u kvizu o poznavanju jezika, običaja i kulture.

Učenici Područne škole Podbrest istražili su kako se kaže dijete, ljubav i hvala na engleskom, njemačkom, francuskom, talijanskom i španjolskom jeziku te izradili "jezično cvijeće" u kojem svaka latica predstavlja jedan jezik. Polaznici jezične skupine "Deutsche Ecke" izradili su zastave nekih europskih država i naučili njihove pozdrave.

Pogledajte naše fotke!