Da je lovac biti lako...

Učenici  1. a razreda sa svojom učiteljicom Rosandom Vrus i asistenticom Vlatkom Kavran,posjetili su lovca,gospodina  Ivana Vurušića  i njegovu obitelj. S njegovim unukom,našim Karlom Hrastićem svakodnevno se družimo u školi, a cijela obitelj nas je srdačno primila u svojem domu.

Gospodin Vurušić  učenicima je ispričao kako se postaje lovac,što sve lovci rade i koje dužnosti imaju. Osobito je upozorio na činjenicu da lovci ponajprije brinu o zaštiti i očuvanju prirode i svojih lovišta, kao i o divljači, naročito zimi. Tada im odnose hranu na hranilišta, a visokoj divljači i sol! Zavirili smo i u njegov ormar s lovačkom opremom. Divili smo se njegovim trofejima  lasica,lisica,srndaća,šljuke … Slušali smo priče o životu životinja i sladili se slatkišima i bakinim klipićima. 

Hvala na gostoprimstvu i suradnji.