Posjet Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada

Na Institutu za medicinska istraživanja i medicinu rada održavali su se 27. i 28. ožujka 2018. dani otvorenih vrata. Ja sam zajedno s biolozima iz Osnovne škole Hodošan i učiteljicom Kristinom Vrabec 28. ožujka 2018. posjetio Institut. Tamo su se održavala zanimljiva predavanja i radionice.

Neka od predavanja bila su na temu novih teorija postanka živog svijeta (živi svijet je nastao na kometu i kad je komet pao na Zemlju, živi svijet se dalje raširio Zemljom), ionizirajuće zračenje, kako iz vlasi kose odrediti je li osoba uzimala drogu, djelovanje protutumorskih lijekova na ekosustav, putovanje kroz stanice i mnoga druga. Stručnjaci su nam i uživo pokazali kako izmjeriti količinu ionizirajućeg zračenja. U laboratoriju smo određivali gdje je u Zagrebu zrak najzagađeniji. Nakon pokusa smo zaključili da je najzagađeniji u Novom Zagrebu. Nakon predavanja i radionica mogli smo slobodno iskoristiti vrijeme. Veselimo se idućoj edukaciji! 

  Tin Plaftak

Zavirite u galeriju: