Državno Natjecanje iz geografije

U Vukovaru se od 23. do 25. travnja održavalo 25. jubilarno državno Natjecanje iz geografije. Na Natjecanju je sudjelovao učenik 8. razreda naše škole Tin Plaftak sa svojom mentoricom Aleksandrom Srnec.

Natjecanje se održavalo u Gimnaziji Vukovar, a sastojalo se od dva dijela: ispita i praktičnog rada. Nakon rješavanja testova za učenike i mentore bio je organiziran razgleda Vukovara, posjet dvorcu Eltz, Muzeju vučedolske kulture, Memorijalnom groblju žrtava Domovinskog rata te vožnja po Dunavu brodom Bajadera. Učenici su po želji mogli obići i Vukovarsku bolnicu.  Tin je osvojio odlično 10. mjesto od ukupno 16. Natjecanje je brzo prošlo, a svi sudionici su se vratili svojim kućama bogatiji još jednim iskustvom.