Trening životnih vještina

Osnovna škola Orehovica već je otprije uključena u Trening životnih vještina, program primarne prevencije rizičnih ponašanja mladih (pušenja, alkohola i zlouporabe droga) u četvrtim i petim razredima.

U ponedjeljak,  28.05.2018. godine defektologinja Irena Mekovec Kolarić i učiteljice četvrtih razreda naše škole zajedno sa predstavnicama četvrtih i petih razreda sudjelovale su u završnici projekta Trening životnih vještina. Završnica je bila u Centru za kulturu Čakovec. Započela je kratkim programom koji je kao nit vodilju imao zdrav način života, s naglaskom na nepušenje s obzirom da se upravo ovaj tjedan 31.05., obilježava Svjetski dan nepušenja ali i  Europski tjedan kretanja. Nakon kratkog programa djeca su u parku sudjelovala u brojnim sportskim aktivnostima dok su odrasli slušali predavanje o pušenju. Na kraju smo razgledali izložbu učeničkih radova i malo se zasladili.