Obilježavanje Hrvatskog olimpijskog dana

Prošli tjedan obilježili smo Hrvatski olimpijski dan. On se obilježava 10. rujna u spomen na osnivanje Hrvatskog olimpijskog odbora kako bi se istakla važnost bavljenja sportom i olimpijskih načela te potaklo učenike na međusobno razumijevanje i toleraciju.

Ove godine 10-ak učitelja, među kojima su bili i stručni suradnici, zajedno s učenicima predmetne nastave odmah iza 7:30 krenulo je u ranojutarnju šetnju do Podbresta – točnije do mjesta koje u ovom kraju zovu „Michigen“. Nakon okrijepe sendvičima i sokom laganim korakom vratili smo se u školu.  Nakon 3. sata dio učenika razredne nastave izašlo je van na igralište, a  dio je ostao u sportskoj dvorani. Takmičili su se s vršnjacima u sportskim igrama.