CAP događanja

Child Assault Prevention (Prevencija nasilja, sprječavanje napada na djecu)

U tjednu u kojem se obilježavaju Svjetski dan ljubaznosti,13.11., i Međunarodni dan tolerancije 16.11., UNESCO, učenici trećih i četvrtih razreda naše škole prošli su CAP radionice tijekom kojih  su naučili prepoznati nasilje,zaštiti sebe i  prijatelje, te potražiti pomoć u slučaju opasnosti. 

Radionicama je prethodio roditeljski sastanak na kojem su roditelji bili educirani o vrstama nasilja,mogućim posljedicama i načinima kako  pružiti podršku i potražiti pomoć za žrtve nasilja.

Tijekom radionica s učenicima, članice CAP tima,učiteljice Đurđica Lukač i Rosanda Vrus, te psihologinja , Kristina Tota, na konkretan i učenicima primjeren način podučile su ih načinima sprječavanja mogućih napada , tehnikama samozaštite i pravu svakog djeteta da se osjeća  SIGURNO, JAKO I SLOBODNO !