Izvanučionička nastava 3. razreda

Učenici 3.a, 3. b i PŠ Podbrest u srijedu 21.11.2018. u sklopu izvanučioničke nastave prirode i društva posjetili su Međimursku županiju. Primio ih je pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Branko Sušec i ukratko im  govorio o ustroju i radu vijećnika Međimurske županije. Pozdravio ih je i župan Matija Posavec i pričao o svojim obvezama.

Nakon toga uputili su se u uredništvo Lista Međimurje. Tamo su saznali što rade novinari i kako nastaju omiljene međimurske novine.

Na kraju su posjetili crkvu svetog Antuna Padovanskog na čakovečkom jugu. Franjevac Tomislav Božiček učenicima je ispričao kome je posvećena crkva i pobliže im objasnio što prikazuju mozaici i vitraji koji krase zidove i prozore ove crkve.