Obilježili smo Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica ili Pink ShirtDay je program prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se  posljednje srijede u veljači, ove godine 27. veljače. 

Sve je počelo incidentom u jednoj kanadskoj školi kad je učenik pretučen zbog toga što je obukao majicu ružičaste boje, a sve u znak potpore majci oboljeloj od raka. Drugog dana su njegovi kolege solidarno nosili majice te iste boje. Tako je ružičasta majica postala simbol suprotstavljanja vršnjačkom nasilju. 

Učenici OŠ Orehovica i PŠ Podbrest su se priključili pokretu. Tijekom tjedna su se održavale radionice i ostale aktivnosti vezane uz prevenciju vršnjačkog nasilja na satovima razrednog odjela. U zajedničkom fotografiranju su sudjelovali učenici, kao i djelatnici škole te na taj način poslali poruku protiv bilo kakvog oblika nasilja.