Drugi razredi upoznali promet zavičaja

Učenici drugih razreda sa svojim su učiteljima, 19. ožujka 2019., nastavnu jedinicu "Promet" odradili izvan učionice.

Autobusom smo  krenuli put željezničke postaje Mala Subotica gdje smo kupili kartu i ukrcali se, neki po prvi puta, na vlak za Čakovec. Na željezničkom kolodvoru u Čakovcu dočekao nas je ljubazni prometnik koji nas je upoznao s kolodvorom, prometnim uredom, načinom ulaska vlakova u stanicu, vrstom vlakova, voznim redom…
Zatim smo otišli na Autobusni kolodvor Čakovec i pronašli peron s kojeg voze autobusi u Orehovicu.
Naravno da je bilo vremena i za igru i jelo.
Uzbudljiv dan završili smo u Zračnoj luci Pribislavec gdje smo razgledali letjelice, pistu, hangar i radionicu. Učenici su postavljali brojna pitanja i pokazali interes za let zrakoplovom.
Na zanimljiv smo način ponovili i utvrdili znanje o putovanju autobusom, vlakom i zrakoplovom.
Pozdrav i veliko hvala prometnicima i pilotu.