Izvanučionička nastava trećih razreda

Na Svjetski dan voda, 22. ožujka, učenici trećih razreda iz Osnovne škole Orehovica i učenici iz Područne škole Podbrest bili su na izvanučioničkoj nastavi.     

Najprije smo posjetili Pročistač otpadnih voda u Donjem Kraljevcu. Uz vodstvo stručnih osoba upoznali smo postupak kojim se pročišćuju otpadne vode prije nego se vrate natrag prirodi. Nakon toga posjetili smo reciklažno dvorište u Prelogu gdje smo vidjeli kako se postupa s kućnim otpadom. Imaju i jednu trgovinu pod nazivom "Centar za ponovnu uporabu" gdje možete kupiti rabljeni namještaj, odjeću i obuću, stare knjige, slike… Na kraju smo posjetili  kompostanu u Prelogu koja je zapravo prva kompostana u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske. Tamo smo učili kako od biorazgradivog otpada nastaje kompost. Bilo nam je zabavno i jako poučno. Pogledajte našu galeriju slika i uvjerite se sami…