Tjedan darovitih učenika

Potaknuti pozitivnim povratnim informacijama, ove smo godine, već 4. godinu za redom, Međunarodni dan darovitih učenika obilježili projektom zamjene uloga učenika s učiteljima, odgojiteljicama i stručnim suradnicima. Naši su učitelji i stručni suradnici rado ustupili svoje mjesto i sjeli u učeničke klupe dok su učenici spremno i odgovorno prihvatili svoje nove uloge.

Međunarodni dan darovitih učenika obilježava se 21. ožujka i njime se želi istaknuti obrazovna potreba darovitih učenika koja znatno prelazi ono što omogućuje redovni školski program, a sve u svrhu realiziranja učenikovih potencijala i talenata. Kako bismo istaknuli i nagradili naše vrijedne i uzorne učenike, osmislili smo školski projekt pod nazivom "Tjedan darovitih učenika" u sklopu kojeg učenici mogu zamijeniti uloge s učiteljima, odgajateljicama i stručnim suradnicima. Učenici su se trebali javiti na natječaj u zadanom roku te ispuniti prijavnicu na kojoj su trebali objasniti zašto žele zamijeniti mjesto s odabranim učiteljem, odgojiteljicom, stručnim suradnikom ili ravnateljem i zašto su baš oni najbolji za to radno mjesto. Najbolje kandidate, koji ispunjavaju uvjete natječaja, odabrali su članovi razrednih vijeća u suradnji sa stručnim suradnicima. 

Učenici su se odlično snašli u novim ulogama, a kako je to izgledalo, pogledajte na fotografijama u nastavku!